Biblioteka w Zakrzewku działa od listopada 1983 roku. Zlokalizowana jest w centrum wsi. Po kapitalnym remoncie budynku w 2010 roku posiadamy do dyspozycji czytelników wypożyczalnię i czytelnię z 18 miejscami. Lokal jest przystosowany do osób poruszających się na wózkach.

Różnorodny, systematycznie wzbogacany o nowości księgozbiór, prasa i sprzęt komputerowy z dostępem do internetu to podstawowa baza działalności naszej biblioteki.

Jako jedyna placówka kultury na wsi, poza typową ofertą biblioteczną, proponujemy mieszkańcom udział w wielu imprezach. Cyklicznie organizujemy Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, walentynki, święto wiosny, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Matki, Dzień Dziecka, wybór miss i mistera lata, Święto Pluszowego Misia, Andrzejki. W okresie przedświątecznym popularnością cieszą się zajęcia, na których wykonywane są stroiki i ozdoby wielkanocne i Bożonarodzeniowe. Przy organizacji imprez współpracujemy z przedszkolem, Radą Sołecką i Sołtysem.