Seniorzy na WSKSiM w Toruniu

Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach zgłosiła udział 15 mieszkańców naszej gminy w projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - "SENIORZY na WSKSiM". Głównym celem Projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa, poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwój zainteresowań, pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej oraz zapobieganie społecznemu wykluczeniu osób starszych. Realizacja Projektu ma zapewnić wzrost kompetencji u osób w wieku 55+ z województwa kujawsko-pomorskiego odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskij z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Zajęcia w ramach Projektu rozpoczynają sie w pażdzierniku, potrwają  8 miesięcy i obejmują 3 bloki - informatyczny (3 godz.), praktyczny (22 godz.) i wykładowy (23 godz.). W ramach Projektu beneficjenci będą zdobywać wiedzę na bardzo różnorodne tematy np. : "Konflikty i niepokoje w Afryce", "Rok 1918. Polskie drogi do Niepodległości", "Instytucjonalna pomoc seniorom", ale także przewidziane są zajęcia komputerowe, warsztaty rękodzielnicze czy wycieczki do touńskich muzeów.. Uczestnicy Projektu będą dowożeni na zajęcia do Torunia, zapewnione im również będzie wyżywienie.